Vyhledávání hodinek

Novinky e-mailom

O značke

ECO-DRIVE

Systém pohonu Eco-Drive bol firmou CITIZEN vyvinutý a patentovaný v roku 1995. Od tej doby je stále vyvíjaný a zdokonalovaný. Dopyt po ňom medzi zákazníkmi rastie, rovnako ako počet modelov v celej ponuke.

Eco-Drive využívá nevyčerpatelný prírodný zdroj – svetlo. Vďaka tomu netreba v hodinkách meniť batérie, ktoré pri likvidácii škodia životnému prostrediu.

Ako pracuje Eco-Drive?

Slnečné svetlo aj umelé osvetlenie prechádza sklom a číselníkom hodiniek. Solárny článok pod nimi premení svetelné žiarenie na elektrickú energiu, uchováva ju v akumulátore, ktorý hodinky poháňa a pri bežnom používání je neustále dobíjaný po celú dobu životnosti.

Citizen Eco-Drive

Použitie titan-lithiového akumulátora umožňuje nahromadiť energiu k pohonu na 6 – 60 mesiacov bez ďalšieho dobíjania.

Svetlo prechádza číselníkom vyrobeným zo špeciálnych materiálov k solárnym absorpčným článkom umiestneným vo vnútri puzdra hodiniek. Solárne články potom premieňajú svetelnú energiu, ktorá je "uskladnená" vo vysoko účinnom akumulátora. Z neho je potom čerpaná podľa potreby hodiniek po celú dobu ich životnosti. Po úplnom nabití môže akumulátor dodávať energiu stoji hodiniek po dobu až 84 mesiacov bez ďalšieho dobíjania. Solárny článok však nemusí čakať len na slnečné dni, pracuje aj s umelým svetlom, vonku aj vnútri a za veľmi zlých svetelných podmienok. To znamená, že majiteľ hodiniek nemusí nijako dbať o ich svetelný režim.

Množstvo svetla, ktorému sú vystavené pri bežnom nosení, im úplne postačí. Pôvodný solárne hodinky nemohli dlho fungovať dlhšiu dobu bez dobíjania. Tento problém bol však vyriešený použitím titan-lítiového akumulátora. Kvalitu a spoľahlivosť tohto systému dokladá aj fakt, že je bežne používaný aj pre pohon profesionálnych potápačských hodiniek, ktoré sú konštruované vždy ako extrémne odolné a spoľahlivé.

Citizen Eco-Drive. Sú k nezastavení.Stejně ako ľudia, ktorí ich nosia. Hodinky Citizen sa na slovenskom trhu objavili prvýkrát začiatkom osemdesiatych rokov a získali obľubu pre svoju kvalitu, presnosť a design.

Eco- Drive RING

Systém Eco-Drive se neustále zdokonaluje. V roce 2009 v Basileji představil CITIZEN koncepční model Eco-Drive RING se zcela novým systémem skrytého solárního článku.

V roce 2012 byla tato technologie uvedena do výroby a v současné době jsou hodinky Eco-Drive RING běžně dostupné.

Solární článek původně skrytý pod číselníkem je nově nahrazen článkem umístěným v metalickém kroužku kolem číselníku, který absorbuje jakékoliv světlo - umělé nebo přírodní – přímo. Při výrobě hodinek tak lze použít pro číselník nejrůznější materiály a není potřeba brát ohledy na speciální, světlo propustné vlastnosti. To otevírá zcela nový svět pro jejich design a provedení.

SÚČASNOSŤ

CITIZEN je najväčší výrobca hodiniek na svete a jeho ročná produkcia sa počíta v niekoľko miliónov kusov. Hodinkové strojčeky používa veľa výrobcov zvučných mien. CITIZEN ako prvý použil pre pohon hodiniek ekologicky absolútne čisté zdroje - svetlo, pohyb,teplo ľudského tela - a týchto technológií sa naďalej drží.

Hodinky CITIZEN vsádzajú na tradíciu, kvalitu a inováciu. Vlajkovou loďou sú modely so systémom pohonu Eco-Drive, ktorý sa neustále technologicky vyvíja a ktorý nemá na konkurenčnom trhu obdobu.

Ako inovačný líder vo svete slávil a doteraz slávi úspech aj s kolekciou Stiletto. Najtenšie hodinky na svete poháňané svetlom nepotrebujú výmenu batérie a ich hrúbka sa pohybuje okolo 4 mm!

BOLO, NEBOLO...

Shimpei_Goto.jpg

... na konci prvej svetovej vojny, v roku 1918, bol založený v japonskom Tokiu inštitút pre výskum hodiniek Shokosha. Práve tu boli vzápätí vyrobené prvé vreckové hodinky, ktoré si v roku 1924 našli cestu k tokijskému starostovi Goto Shimpeimu. A bol to on, kto dal meno nielen hodinkám, ale aj celej spoločnosti a nazval ich tak,aby boli blízke srdciam všetkých ľudí na svete - CITIZEN.

 

Ako šiel čas, CITIZEN si vo svojom odbore upevňoval čím ďalej viac pozíciu inovátora a nové prevratné technológie boli z jeho strany doslova povinnosťou. Cez prvé japonské hodinky, ktoré odolávali nárazom a vode, najtenšie LCD hodinky na svete, prvé hodinky rozoznávajúce ľudský hlas až po prvé profesionálne potápačské hodinky Aqualand s elektronickým hĺbkomerom sa značka CITIZEN vypracovala na špičkovú technologickú úroveň, ktorú s počtom svojich "prvý na svete" doteraz nikto neprekonal.

 

A práve v roku 2005 oslávila známa kolekcie Aqualand dvadsaťročné výročie. Prvý model JP2004-07E sa po čase vyvinul až k výročnému modelu JV0050-03E, ktorý - ako inak - musel tradíciu zachovať a nejaké prvenstvo si aj priznať. Prvé profesionálne potápačské hodinky na svete s pohonom Eco-Drive!

Systém pohonu Eco-Drive je v histórii CITIZEN zatiaľ najvýznamnejším míľnikom. Využíva nevyčerpateľný prírodný zdroj -svetlo a je tak šetrný k životnému prostrediu. Prvé hodinky Eco-Drive sa predali v roku 1995 a zákazníci po celom svete si ich žiadajú čím ďalej viac.

 

first_pocket_watch_1924calibre_f_1931.jpgfirst_shock_1.jpgfirst_shock_2.jpg